Jedzenie w food trucku

Poradnik: Jak wybrać kasę fiskalną dla food trucka?

Artykuł partnera.

Food trucki, czyli gastronomiczne lokale na kołach, zdobywają w Polsce coraz większą popularność. W wielu miejscach organizowane są nawet festiwale food trucków. W takim biznesie potrzebna jest kasa fiskalna. Jak ją wybrać dla tak specyficznej działalności gastronomicznej?

Zmiana w prawie dla właścicieli biznesów gastronomicznych

Nowelizacja ustawy o VAT spowodowała, że przedstawiciele różnych branż będą musieli zastąpić swoje stare kasy fiskalne kasami online. Kiedy właściciele gastronomii muszą wymienić kasy fiskalne na nowe urządzenia? Zgodnie zapowiedziami Ministerstwa Finansów zmiany wejdą w życie od 1 lipca 2020 roku. Do tego czasu przedsiębiorcy z branży gastronomicznej muszą mieć już w swoich lokalach zainstalowane i zafiskalizowane kasy online. Dostępna jest jednak alternatywa dla takiego urządzenia, która być może lepiej będzie dopasowana do specyficznych potrzeb biznesu gastronomicznego.

Potrzeby właścicieli sezonowej działalności gastronomicznej w zakresie kas fiskalnych

Food truck czy też stacjonarny, choć sezonowy bar z fast foodami wymagają ewidencjonowania sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych – wkrótce kas online. Zakładając taką działalność, właściciel staje w obliczu konieczności wyboru kasy i innych urządzeń związanych z zarządzaniem swoim biznesem. Często też potrzebny jest system do wystawiania faktur, rozwiązanie pozwalające na kontrolę pracy personelu czy zarządzanie magazynem, i Do tego normą są już płatności bezgotówkowe, które wymagają wydzierżawienia terminala i podpisania długoterminowej umowy, która jest niekorzystna dla biznesów sezonowych

Wszystkie wyżej wskazane potrzeby, wynikające z prowadzenia food trucka czy biznesu gastronomicznego, zwłaszcza sezonowego, spełni kasoterminal. To urządzenie wielofunkcyjne, które oferuje m.in. firma iPOS.

Jak działa kasoterminal?

Kasoterminal to urządzenie, które jest dobrym rozwiązaniem dla właścicieli food trucków. Zapewnia obowiązkową rejestrację sprzedaży z użyciem kasy online, a z drugiej strony pozwoli na płatności kartą, Umożliwia stałą łączność bezprzewodową z internetem, dzięki wbudowanemu modułowi GPS. Decydując się na kasoterminal iPOS, klient otrzyma dostęp do platformy iPOS web, za pomocą której zdalnie będzie zarządzał swoim biznesem z dowolnego urządzenia oraz z tego miejsca, w jakim się znajdzie.

Za sprawą jednego urządzenia właściciel food trucka uzyskuje odpowiednie kasy fiskalne online dla gastronomii, a przy tym równocześnie terminal płatniczy, jak i inne, cenne rozwiązania dla swojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.