Brak pieniędzy

Gdzie szukać pożyczek dla zadłużonych?

Osoby zadłużone nie są wiarygodnymi klientami dla banków, więc trudno im dostać kredyt. Nie oznacza to, że są całkowicie pozbawione szans na zastrzyk finansowy. Sprawdźmy zatem, gdzie szukać pożyczek dla zadłużonych i kto może taką pożyczkę otrzymać.

Pożyczki dla zadłużonych – możliwe opcje

Banki dokładnie prześwietlają sytuację finansową swoich klientów. Jeżeli ktoś ma zadłużenie, to w zasadzie może zapomnieć o kredytach czy pożyczkach bankowych. Po prostu skala ryzyka jest za wysoka w kontekście bardzo rygorystycznych norm narzuconych przez prawo bankowe. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było innych opcji, ale obecnie szeroką ofertę dla osób zadłużonych ma sektor pozabankowy: https://monebay.pl/.

Oczywiście należy się liczyć z tym, że nie w każdej sytuacji weryfikacja złożonego wniosku o pożyczkę będzie pozytywna. Sektor pozabankowy nie odrzuca jednak próśb zadłużonych bez dokładnej analizy pod kątem możliwości spłaty. W wielu przypadkach czynnikiem kluczowym okazują się systematyczne wpływy na konto albo też ich wysokość. Czasami praktykuje się jeszcze pożyczki z gwarantem. Bardzo interesującą opcją dla zadłużonych jest też pożyczka na weksel bądź pożyczka pod zastaw. W tej pierwszej sytuacji formą zabezpieczenia staje się papier wartościowy, czyli właśnie weksel. Z kolei zastawem może być każda wartościowa rzecz, z reguły jest to nieruchomość albo samochód. Taka forma dodatkowego zabezpieczenia może skłonić pożyczkodawcę do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę.

Pożyczki dla zadłużonych online

Jeżeli już wiemy, kto może udzielić pożyczkę dla zadłużonych, to jeszcze pozostaje kwestia, jak znaleźć takiego pożyczkodawcę. Chyba dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że najlepszych ofert należy szukać w internecie. Branża pożyczkowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy mają coraz mniej czasu na chodzenie do placówek stacjonarnych i większość rzeczy chcą załatwiać w wygodnej formie online – dotyczy to przecież zakupów, spraw urzędowych, ale też właśnie wnioskowania o pożyczki. Poważni i sprawdzeni pożyczkodawcy szanują zatem czas swoich potencjalnych klientów i jednocześnie dbają o ich wygodę, dlatego umożliwiają załatwienie wszystkich formalności przez internet. Można skorzystać z formularzy znajdujących się na stronie internetowej konkretnej firmy pożyczkowej, można też porównać kilka propozycji na stronie z rankingami albo zdecydować się na pożyczkę prywatną. W tej ostatniej sytuacji najłatwiej znaleźć specjalną platformę internetową, na której spotykają się potencjalni pożyczkobiorcy z pożyczkodawcami. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na szukanie prywatnych inwestorów skłonnych udzielić pożyczki.

Pożyczka dla zadłużonych – szansa czy pułapka?

Nigdy nie wolno zapominać, że zobowiązanie finansowe zawsze oznacza konieczność terminowej jego spłaty. Pożyczka dla zadłużonych może więc okazać się szansą na unormowanie swojej sytuacji finansowej, o ile jest brana rozważnie. Istotna jest nie tylko jej wysokość, ale również rozsądne rozłożenie spłaty na wygodne raty. Warto zatem negocjować z pożyczkodawcą i oczywiście dokładnie przeczytać umowę pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.