Leasing pracowników

Leasing pracowników — dlaczego warto go rozważyć?

Mierzysz się z rotacją pracowników w swojej firmie? Brakuje ci wykwalifikowanych rąk do pracy? A może potrzebujesz kogoś, kto biegle posługuje się językiem ukraińskim, uzbeckim lub rosyjskim? Istnieje agencja pracy, która pomoże ci w każdym z wymienionych przypadków.

Na czym polega leasing pracowników?

Leasing pracowników to w pełni legalne, optymalne rozwiązanie, które pozwala właścicielom firm szybko wypełnić braki kadrowe. Dzięki niemu możesz wynająć pracownika na określony w umowie czas lub zlecić mu realizację konkretnego zadania. Najważniejsze korzyści płynące z takiego rozwiązania to:

  • możliwość zatrudnienia osób o wymaganych kwalifikacjach,
  • niski koszt pozyskania pracownika i pełna kontrola finansowa nad procedurą,
  • możliwość szybkiego przeciwdziałania skutkom rotacji i brakom kadrowym,
  • elastyczność oraz dostosowanie do potrzeb i specyfiki branży.

Leasing pracowników to przede wszystkim optymalne rozwiązanie, ponieważ z ich usług możesz skorzystać w dowolnym momencie. Niektóre branże charakteryzuje sezonowość, dlatego pracownika możesz wynająć na kilka miesięcy, aż do momentu, gdy pracę znów będzie w stanie wykonywać twój stały zespół.

Jak wybrać odpowiednią agencję pracy?

Jeśli planujesz wynajem pracowników, przede wszystkim dokonaj rozsądnego wyboru agencji pracy. Istnieje wiele aspektów, które decydują o tym, czy danej firmie można zaufać. Niestety, nie każdy z nich jesteś w stanie zweryfikować. Pozostając poza jej strukturami, nie możesz mieć pewności, jak wygląda między innymi proces rekrutacji. Jednak na co możesz i powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

  1. Kontakt z przedstawicielem agencji. Jak wyglądają wasze rozmowy? Czy uzyskujesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania?
  2. Czy agencja bierze na siebie formalności związane z leasingiem pracowników?
  3. Jakie opinie o firmie przeważają wśród internautów i przedsiębiorców?
  4. Czy działalność firmy jest w pełni legalna?
  5. Jaki jest zakres działania agencji? Jakich pracowników możesz dzięki niej wynająć?

Jak przebiega leasing pracowników?

Jeśli udało ci się już wybrać zaufaną agencję, taką jak Flambir, leasing pracowników przebiegnie bez przeszkód. Najpierw skontaktuj się z przedstawicielem firmy i powiedz mu, jakich kwalifikacji oczekujesz względem danego stanowiska. Pracownicy dołożą wszelkich starań, abyście oboje — zarówno ty, jak i twój nowy pracownik — odnieśli korzyści z zawieranej umowy. Warto wspomnieć, że firma Flambir nie jest agencją pracy tymczasowej. Możesz zaufać jej w każdej kwestii — jej przedstawiciele koordynują cały proces leasingu pracowniczego, od A do Z. Podejmij współpracę już dziś i nie przejmuj się formalnościami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.