Przedsiębiorca patrzy na fakturę ustrukturyzowaną za pomocą KSeF

Z jakimi korzyściami dla firm wiąże się korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur?

Jednym z kluczowych elementów stale postępującej transformacji jest elektroniczna faktura, która zyskuje na popularności jako efektywny sposób prowadzenia transakcji handlowych. W Polsce i wielu innych krajach elektroniczne fakturowanie wkrótce stanie się obowiązkiem. Krajowy System e-Faktur to jednak nie tylko zmiany dla przedsiębiorstw, ale również pewne korzyści. Dowiedz się, dlaczego nie warto czekać i zacząć z niego korzystać jak najwcześniej.

Z tekstu dowiesz się:

 • czy warto już teraz dołączyć do KSeF i kiedy najpóźniej trzeba to zrobić,
 • jakie korzyści wynikają z dołączenia do KSeF,
 • dlaczego warto wystawiać i odbierać e-faktury KSeF za pomocą Comarch EDI.

System KSeF – czy warto dołączyć już teraz?

Od 1 stycznia 2022 r. przedsiębiorcy mają możliwość używania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) dobrowolnie. Jednak zgodnie z decyzją podjętą przez Komisję Europejską, KSeF stanie się obowiązkowy w Polsce już od 1 lipca 2024 r. dla wszystkich podatników VAT (a w przypadku podatników zwolnionych z VAT – od 1 stycznia 2025 r.). Nie ma więc powodu, aby zwlekać – warto już teraz poznać mechanizm funkcjonowania systemu i wdrażać w jego obsługę swoich pracowników.

Korzyści z korzystania z aplikacji KSeF

Wbrew pozorom używanie KSeF w codziennej pracy Twojej firmy niesie za sobą wiele plusów. Sprawdź, o czym mowa, i przekonaj się, że nie warto czekać do ostatniej chwili, kiedy wdrożenie systemu będzie obowiązkowe!

 • Efektywność operacyjna

Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur przyczynia się do znaczącej poprawy efektywności operacyjnej firm. Procesy fakturowania oparte na papierowych dokumentach są czasochłonne i podatne na ludzkie niedopatrzenia. Elektroniczne faktury eliminują te problemy poprzez automatyzację procesów, co dodatkowo skraca czas przetwarzania i znacznie redukuje ryzyko popełnienia błędów. Przy użyciu dedykowanego oprogramowania, takiego jak Comarch EDI, możliwe jest nawet w pełni zintegrowanie procesów e-fakturowania z systemami ERP do planowania zasobów przedsiębiorstwa, co prowadzi do dalszej optymalizacji operacyjnej.

 • Oszczędności finansowe

Przejście na e-faktury przyczynia się do znaczących oszczędności finansowych dla firm. Eliminacja kosztów związanych z drukiem, dostarczaniem i archiwizacją tradycyjnych faktur oraz ich przechowywaniem przekłada się na redukcję wydatków. Ponadto, elektroniczne faktury pozwalają na szybsze rozliczenia i skracają czas oczekiwania na płatności, co także poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa.

 • Ekologia i zrównoważony rozwój

Faktury ustrukturyzowane są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Rezygnacja z drukowanych dokumentów przyczynia się do redukcji zużycia papieru i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z procesami drukowania i dystrybucji. Przełączenie się na e-fakturowanie w ramach Krajowego Systemu e-Faktur to duży krok w kierunku bardziej ekologicznych praktyk biznesowych!

 • Zgodność z regulacjami prawno-podatkowymi

Krajowy System e-Faktur zapewnia zgodność działań księgowych z aktualnymi przepisami dotyczącymi procesów fakturowania elektronicznego. Dodatkowo atrakcyjny system Comarch EDI jest zaprojektowany tak, aby zawsze spełniać najnowsze wymagania regulacyjne – a dzięki temu jeszcze bardziej usprawnić automatyzację w firmie.

 • Ułatwienie współpracy z partnerami biznesowymi

Dołączenie do Krajowego Systemu e-Faktur ułatwia firmom współpracę z partnerami biznesowymi. E-faktury są łatwiejsze do przetwarzania i archiwizacji po obu stronach transakcji. To z kolei prowadzi do usprawnienia relacji z kontrahentami, poprawiając ich doświadczenie i zwiększając zaufanie do Twojej firmy.

KSeF – integracja z Comarch EDI dla dodatkowych korzyści

Korzystanie z KSeF za pomocą systemu Comarch EDI do elektronicznej wymiany danych to dla Ciebie i Twojej firmy szansa na jeszcze większą wygodę.

Dzięki Comarch EDI możesz m.in.:

 • uniezależnić komunikację z KSeF od rodzaju i dostawcy systemów ERP,
 • mieć pełną zgodność z najnowszymi zmianami prawnymi,
 • korzystać z tzw. help desk oraz dodatkowych usług, takich jak śledzenie bieżącego statusu faktury.

E-fakturowanie stopniowo staje się kluczowym elementem strategii transformacji cyfrowej firm! Krajowy System e-Faktur, w połączeniu z narzędziami takimi jak Comarch EDI, otwiera przed Tobą nowe możliwości rozwoju i konkurencyjności w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w kwestii e-fakturowania, sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch EDI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.