Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Jednoosobowa działalność gospodarcza – jakie biuro rachunkowe w Koninie wybrać?

Artykuł partnera.

Jednoosobowa działalność gospodarcza wydaje się najmniej skomplikowaną formą działalności. Czy tak jest w istocie? Nie do końca. Małych i średnich firm nie omijają kruczki prawne i zawiłości przepisów polskiego prawa, w tym przede wszystkim podatkowego. Niezbędna jest zatem pomoc biura rachunkowego. Jeżeli szukasz dobrej księgowej w Koninie – podpowiadamy, na jakie biuro rachunkowe warto się zdecydować w tej okolicy.

Dobre biuro rachunkowe w Koninie – rachunkowość dla małych przedsiębiorstw

W Koninie bez problemu znajdziesz usługi księgowe, które są odpowiednie dla niewielkich firm. Kompleksowe usługi rachunkowo-kadrowo-płacowe świadczy biuro rachunkowe w koninie Credit. Biuro księgowe podejmuje współpracę zarówno z dużymi, jak i niewielkimi przedsiębiorstwami. Tym bardziej że małe firmy stanowią bardzo duży odsetek wszystkich przedsiębiorstw w Polsce. Zakres usług jest dopasowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.

Biuro księgowe oferuje nowatorskie rozwiązania, takie jak biuro rachunkowe online. Niemniej można korzystać z usług księgowych w sposób tradycyjny – podczas spotkania. Wszelkie dokumenty niezbędne do prowadzenia księgowości można dostarczać osobiście, drogą elektroniczną lub poprosić biuro o odebranie dokumentacji. Oczywiście długofalowa współpraca z biurem rachunkowym przekłada się na korzystną ofertę finansową. Wszelkie szczegóły współpracy ustalane są indywidualnie. Warto zatem porozmawiać o szczegółach bezpośrednio z obsługą biura rachunkowego.

Co obejmują usługi księgowe dla małych firm?

Usługi księgowości obejmują zwykle takie elementy prowadzenia księgowości jak: pełna księgowość, profesjonalna obsługa w zakresie księgowości, kadr i płac, obsługę księgową przychodów i rozchodów, księgi rachunkowe itd. Współczesna księgowość wykorzystuje innowacyjne programy księgowe i oprogramowania do prowadzenia księgowości. Możliwy jest kompleksowy nadzór nad prowadzeniem księgowości. Biura rachunkowe obsługują także firmy, które rozliczają się przy pomocy uproszczonych form księgowości: Książka Przychodów i Rozchodów, Ryczałt czy Karta Podatkowa.

Do najważniejszych usług, oferowanych przez biura księgowe, należą:

 • Prowadzenie Ksiąg Rachunkowych
 • Prowadzenie rozliczeń na zasadach uproszczonych
 • Przygotowanie i składanie miesięcznych oraz rocznych deklaracji podatkowych (CIT, PIT, VAT)
 • Przygotowywanie sprawozdań finansowych
 • Rozliczanie dotacji unijnych
 • Bieżące informowanie o aktualizacji przepisów

Które z usług są najczęściej wybierane przez niewielkie firmy? Jest to przede wszystkim obsługa podatkowa, a więc:

 • Rozliczenia podatkowe w zakresie CIT, PIT i VAT
 • Wsparcie w czasie kontroli podatkowych
 • Możliwość reprezentowania firmy przed organami ZUS, US, UKS
 • Informowanie o aktualizacji przepisów podatkowych
 • Proponowanie korzystnych rozwiązań w zakresie podatków

Jak zatem widać – w Koninie działa biuro rachunkowe, które bez problemu poprowadzi księgowość w małej firmie. Najlepiej skontaktować się z biurem księgowym i omówić szczegóły współpracy. Wykwalifikowany księgowy zaproponuje optymalny zakres usług, dopasowany do specyfiki twojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.