uzywanie portalu społecznościowego

Media społecznościowe – korzyści i zagrożenia

Chcesz dowiedzieć się jakie korzyści i zagrożenia płyną z korzystania z mediów społecznościowych? Niniejszy artykuł znakomicie obrazuje zalety i wady korzystania z popularnych portali społecznościowych jak Facebook czy Instagram.

Media społecznościowe cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodych osób, ale nie tylko. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Social media to świetne narzędzie do komunikowania się, dzielenia swoimi zdjęciami i przemyśleniami. Wykorzystuje się je także do promowania marki, budowania pozytywnego wizerunku. Zastosowanie portali społecznościowych jest wiele, drzemie w nich ogromny potencjał, który warto wykorzystać. Niestety przeglądanie cudzych zdjęć, filmów i wpisów pochłania sporą ilość czasu, najczęściej nie wprowadzając niczego wartościowego do życia.

Czy warto korzystać z social media?

Zalet korzystania z serwisów społecznościowych jest wiele, jedną z nich będzie ułatwione nawiązywanie relacji międzyludzkich, utrzymywanie kontaktów z bliskimi. Wiele osób nie ma czasu na częste spotkania z nimi, ale można prowadzić rozmowy, w tym wideo, bez konieczności wychodzenia z domu. Do dyspozycji są wygodne komunikatory, pozwalające na wysyłanie nie tylko wiadomości tekstowych, ale też różnego rodzaju plików multimedialnych. Co więcej, korzystanie z nich jest całkowicie darmowe, przez co social media coraz bardziej wypiera tradycyjne rozmowy telefoniczne. Portale społecznościowe idealnie sprawdzają się podczas wakacji czy wyjazdu służbowego, bo można kontaktować się z bliskimi, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów.

O jakich można mówić jeszcze zaletach?

Zaletą social media jest możliwość poznawania osób z całego świata, bez konieczności wyjeżdżania z kraju czy nawet swojego rodzinnego miasta. Jest to świetne narzędzie dla wstydliwych i niepewnych osób. Możliwe staje się znalezienie osoby o podobnych zainteresowaniach, poglądach, pasjach. Zdecydowanie łatwiej jest też poznać kogoś, z kim będzie się dzieliło wspólne życie. Nowe znajomości to jedno, ale przez Internet można też znaleźć przyszłą partnerkę czy partnera. Takie rozmowy online są mniej stresujące dla obu stron, niż pierwsza rozmowa twarzą w twarz. Social media pozwalają na dzielenie się swoimi pasjami i talentami, mogą stać się medium reklamowym – patrz na przykład tutaj https://e-prom.com.pl/social-media/

Czy portale społecznościowe mają jakieś wady?

Pomimo wielu zalet social media mają też pewne wady. Trzeba liczyć się z możliwością zostania oszukanym, wykorzystanym emocjonalnie i finansowo. Zwiększa się ryzyko włamania na profil i kradzieży danych osobowych, zdjęć. Problemem jest także oczernianie na portalach społecznościowych, gdyż wiele osób czuje większą pewność siebie, obrażając innych, siedząc bezpiecznie w swoim domowym zaciszu i czując się anonimowymi. Niektórzy publikują nawet treści i zdjęcia ośmieszające innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.