Jak wybrać odpowiednie mieszkanie inwestycyjne

Artykuł partnera.

Masz w planach zakup mieszkania w Krakowie? Chcesz, by Twoja nowa nieruchomość przynosiła Ci zysk? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, stworzyliśmy ten krótki tekst, z którego dowiesz się wszystkiego na temat tego, jak wybrać idealne mieszkanie inwestycyjne. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem, zachęcamy do dalszej lektury.

Co to jest mieszkanie inwestycyjne?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę jest mieszkanie inwestycyjne. Otóż jak sama nazwa wskazuje, inwestycja tego typu ma w krótkim czasie się zwrócić, a także przynosić zyski. Najbardziej popularnym sposobem na wykorzystanie takiej nieruchomości jest oczywiście wynajem. Zarówno wynajem krótko, jak i długoterminowy może przynieść bardzo duży zysk. Jak zatem zdecydować się na jedną z tych opcji? To, czy dane mieszkanie powinno zostać przeznaczone na wynajem krótko lub długoterminowy zależy przede wszystkim od czynników takich jak:

  • Lokalizacja mieszkania
  • Metraż
  • Stan wykończenia oraz umeblowania
  • Wysokość czynszu
  • Osobiste preferencje właściciela nieruchomości.

Jeśli planujesz kupić mieszkanie w samym centrum dużego miasta, dobrym pomysłem może okazać się wynajem krótkoterminowy. Jest to szybki sposób na zysk (zwłaszcza podczas wakacji, ferii oraz świąt). Decydując się na tego typu spożytkowanie mieszkania inwestycyjnego, należy jednak liczyć się z tym, że zysk nie będzie jednakowy co miesiąc, jest to zatem ryzykowna opcja. Mieszkanie przeznaczone stricte na wynajem długoterminowy jest zdecydowanie bezpieczniejszym pomysłem, jednak w okresie letnim może okazać się mniej dochodowe.

Jak znaleźć idealne mieszkanie pod inwestycje?

Szukając mieszkania pod inwestycję, należy brać pod uwagę wiele czynników, które w przypadku kupowania mieszkania prywatnie, nie grałyby tak dużej roli. Pierwszym oraz najważniejszym czynnikiem jest oczywiście lokalizacja danego mieszkania. Warto kupić mieszkanie, które znajduje się stosunkowo blisko najważniejszych punktów miasta i/lub znajduje się w pobliżu linii autobusowych, lub tramwajowych. Dobrze skomunikowane osiedle jest ogromnym plusem zwłaszcza dla młodych osób. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z zakupem mieszkania przeznaczonego pod inwestycje, dobrym rozwiązaniem może okazać się zatrudnienie profesjonalnego agenta nieruchomości, który pomoże Ci znaleźć kilka mieszkań pasujących do Twoich wymagań. Dodatkowym plusem płynącym z zatrudnienia profesjonalisty jest fakt, że agent w prosty oraz przystępny sposób przedstawi Ci wszystkie „za i przeciw” danego mieszkania.

Dlaczego warto szukać mieszkania inwestycyjnego w Krakowie?

Mieszkania inwestycyjne w Krakowie charakteryzują się niezwykle szybkim zwrotem kosztów związanych z ich zakupem oraz wykończeniem. Dlaczego? Kraków to malownicze miasto, które oprócz doskonałych uniwersytetów, które co roku przyciągają studentów z całej Polski, posiada również różnego rodzaju atrakcje zwabiające turystów. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wynajem stały, czy też krótkoterminowy, Kraków zapewni Ci lokatorów. Jeśli zatem masz w planach inwestycje w nieruchomości, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz postaw na Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.