osoby w biurze pracują w coworkingu

Czy introwertyk odnajdzie się w coworkingu?

Praca w zespole czy nawet w otoczeniu innych osób, niekoniecznie współpracujących nad tym samym projektem, to dla wielu ludzi źródło sporej satysfakcji. Nie jest to jednak uczucie towarzyszące wszystkim bez wyjątku. Bardziej introwertyczne osobowości często lepiej odnajdują się w pracy samodzielnej, bez konieczności stałego kontaktu z pozostałymi członkami grupy. Czy w przestrzeni przeznaczonej do pracy wspólnej jest dla nich miejsce? Jak coworking (Wrocław) może wpłynąć na introwertyka? Odpowiadamy na różne pytania związane z ideą coworkingu.

Coworking – co to jest?

W ciągu ostatnich lat odnotowuje się duży wzrost zainteresowania pracą zdalną. Wynika to częściowo z ograniczeń, jakie narzuciła w 2020 roku sytuacja epidemiologiczna, ale innym istotnym czynnikiem stało się również coraz powszechniejsze nawiązywanie relacji biznesowych z osobami mieszkającymi w innym mieście, kraju, a nawet na oddalonym kontynencie. Z tego powodu dużo większą wagę niż do obecności w biurze przywiązuje się obecnie do możliwości pracy, w tym również skutecznej komunikacji, za pośrednictwem internetu. Sytuacją idealną byłaby praca ze specjalnie dostosowanego do tego pokoju we własnym domu, jednak w wielu przypadkach okoliczności na to nie pozwalają. Jeśli ktoś nie jest w stanie pracować zdalnie z domu, rozwiązaniem okazuje się wynajęcie biurka w przestrzeni coworkingowej. Razem z nim otrzymuje się nielimitowany dostęp do internetu, możliwość skorzystania z sali konferencyjnej i innych wydzielonych pokojów oraz narzędzia niezbędne do pracy biurowej, jak drukarka czy skaner. Opłata za wynajem w coworkingu jest dużo niższa niż regularny czynsz w tradycyjnym biurze, ponieważ płaci się jedynie za wykorzystane do pracy godziny. Część miejsc oferujących coworking (Wrocław i inne duże miasta pozwalają łatwo znaleźć tego rodzaju usługę) proponuje także obsługę biurową, jak odbiór poczty czy przechowywanie dokumentów.

Jak Twoja firma skorzysta na coworkingu?

Z przestrzeni coworkingowych coraz chętniej korzystają także firmy. Dla ich wygody przygotowuje się atrakcyjne pakiety oraz abonamenty, w ramach których pracownicy mają dostęp do coworkingu w takim zakresie, jaki okaże się dla nich najwygodniejszy. To rozwiązanie pozwala przeprowadzać spotkania z klientami w profesjonalnym środowisku bez obaw, że w kluczowym momencie rozmowy do pokoju nagle wjedzie kilkulatek na rowerku lub wypowiedź zagłuszy remontujący mieszkanie sąsiad. Jeśli wybrana firma poza coworkingiem oferuje również wirtualne biuro, wynajem można połączyć ze zdobyciem reprezentacyjnego adresu dla swojej firmy. Biura coworkingowe znajdują się zazwyczaj w centralnych punktach miast, do których łatwo dotrzeć.

Coworking (Wrocław) dla introwertyków

Czy coworking np. we Wrocławiu jest rozwiązaniem dla osób o bardziej introwertycznym usposobieniu? Wbrew pozorom przestrzeń dostępna dla dużej liczby pracowników jednocześnie jest w stanie zagwarantować odpowiednie warunki do pracy w ciszy i skupieniu. Działanie nad projektem indywidualnym w miejscu, do którego domownicy nie mają dostępu, wyeliminuje chęć zajęcia się prywatnymi sprawami podczas pracy. Jeśli zadanie wymagać będzie skupienia, rozwiązaniem może być skorzystanie ze słuchawek wygłuszających, a gdy one okażą się niewystarczające – kolejną opcją jest odseparowany pokój do pracy w ciszy, który oferuje większość coworkingów. Przed wyborem miejsca do pracy zdalnej, warto więc porównać oferty kilku różnych biur w mieście, aby najlepiej dostosować je do swoich potrzeb.

1 thought on “Czy introwertyk odnajdzie się w coworkingu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.