Kurier biegnie z przesyłką

Wysyłka w sklepie internetowym – jak nie popełniać błędów?

Prowadzisz sklep internetowy? Jeśli tak, wiesz z pewnością, że wysyłka towarów bywa problematyczna i zajmuje sporo czasu.

Nie zawsze też klienci są z niej zadowoleni. Właśnie dlatego podpowiadamy ci na co zwrócić uwagę w kwestiach wysyłki towarów, by twój sklep cieszył się dobrymi opiniami.

Rozwiąż kwestie magazynowe

Proces wysyłki towarów rozpoczyna się od tego, skąd zostają wysłane – wielu sprzedawców dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta zamawia towar w hurtowni. Takie rozwiązanie daje ci co prawda oszczędności – nie musisz martwić się o magazynowanie towarów, niemniej jednak sprawia, że klient dłużej oczekuje na towar. Warto więc zastanowić się nad wynajęciem powierzchni magazynowej lub nawiązanie bezpośredniej współpracy z hurtownią i automatycznego przesyłania do niej zamówień.

Wiele opcji dostawy – dlaczego to takie ważne?

Jeśli wydaje ci się, że wystarczy, że w twoim sklepie pojawi się jedna lub dwie opcje wysyłki musisz uświadomić sobie, że jesteś w błędzie. Obecnie potrzeby klientów są bardzo różne. Część z nich chce by towar docierał błyskawicznie i są w stanie za to zapłacić, inni wolą poczekać, ale zaoszczędzić. Pamiętaj też by nie oferować drogich opcji wysyłki, dla towarów, które kosztują kilka lub kilkanaście złotych. To zniechęca klienta.

Jak poszukiwać oszczędności?

Tania wysyłka to wspólny interes twój oraz twojego klienta. Dlatego też zastanów się nad współpracą z brokerami kurierów. To firmy, które dzięki temu, że zapewniają kurierom wiele zleceń mogą mieć niższą marżę a tym samym oferować ci tańszą przesyłkę dla twojego sklepu. Obecnie na rynku działa wiele tego typu przedsiębiorstw – z pewnością znajdziesz więc takie, którego oferta spełni twoje oczekiwania.

Podsumowując, wysyłka w sklepie internetowym to konieczność dbania o jakość opakowań, dostępność towarów oraz zapewnienie sposobów wysyłki, które będą dopasowane do różnych potrzeb klientów. Więcej szczegółowych informacji, które pozwolą ci wysyłać paczki sprawnie i tanio znajdziesz pod adresem https://oexebusiness.com/wysylka-w-e-sklepie-sprawdzone-strategie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.