Kupno samochodu przez internet

Przed Tobą zakup polisy na samochód? Sprawdź, jak możesz ją nabyć

Przyszedł czas zakupu Twojego pierwszego ubezpieczenia komunikacyjnego? Formalności bywają stresujące. Zwłaszcza, jeśli mierzysz się z nimi pierwszy raz. Znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Masz przynajmniej kilka możliwości. Przede wszystkim zastanów się, czy interesuje Cię tylko OC, czy chcesz zabezpieczyć swój pojazd także innymi rodzajami ochrony, np. ubezpieczeniem autocasco. Jeśli znasz już swoje potrzeby, możesz wybierać w sposobach nabycia polisy. Zależy Ci na czasie? Na wygodzie? Najbardziej istotna jest dla Ciebie cena czy zakres ubezpieczenia? Zobacz, jak możesz zawrzeć umowę ubezpieczeniową.

W kalkulatorze konkretnego ubezpieczyciela

Być może rodzice lub znajomi polecili Ci już towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym się ubezpieczają i są zadowoleni. A może czytałeś opinie na temat poszczególnych TU i przeglądałeś rankingi, żeby dowiedzieć się więcej na ich temat? Skoro wiesz już, której firmie powierzysz swoje finansowe bezpieczeństwo, możesz skorzystać z kalkulatora na stronie internetowej wybranego TU.

Ubezpieczyciele umożliwiają wyliczenie składki i zakup polisy przez internet. Na ich stronach znajdziesz kalkulator OC. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań narzędzie przedstawi przygotowane dla Ciebie oferty. A tę wybraną będziesz mógł kupić online.

W kalkulatorze OC/AC

Trudno jest wybrać najkorzystniejszą ofertę bez porównania jej z innymi. Możesz to zrobić, korzystając z kalkulatorów na stronach kilku ubezpieczycieli, ale na pewno zajmie to trochę czasu, bo zanim otrzymasz oferty z danego TU, będziesz musiał wypełnić formularz. Wielokrotne odpowiadanie na te same pytania też bywa nużące.

Dlatego w sieci dostępne są też darmowe kalkulatory OC. Ich przewagą nad tymi przypisanymi do jednego TU jest to, że formularz wypełniasz w nich tylko raz. Z racji tego, że firmy ubezpieczeniowe bazują na tych samych danych, raz udzielone odpowiedzi wystarczą, żebyś otrzymał wyceny polis z wielu towarzystw. Wystarczy, że je ze sobą porównasz i wybierzesz tę, która odpowiada Twoim oczekiwaniom. W artykule na https://panocek.pl/darmowy-kalkulator-oc/ sprawdzisz, jak działają narzędzia dostępne w internecie.

Na korzyść tej formy zakupu polisy działa to, że ubezpieczenie możesz kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy Ci dostęp do internetu w komputerze czy smartfonie i kilka, może kilkanaście minut, żeby wypełnić formularz, zapoznać się z ofertami i wybrać tę najlepszą dla siebie.

U agenta lub multiagenta ubezpieczeniowego

Jeśli jesteś tradycjonalistą, możesz też skorzystać z pomocy agenta. Podczas spotkania przedstawiciel nie tylko wyliczy Twoją składkę i zaproponuje ubezpieczenie, które zapewni Ci najlepszą ochronę, ale też od razu rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na pytania.

Decydując się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym musisz jednak zarezerwować sobie nieco więcej czasu, doliczając do samej konsultacji kilka minut na dojazd do eksperta.

Jeśli agent, z którego wsparcia skorzystasz będzie przedstawicielem konkretnego TU, zaprezentuje Ci ubezpieczenia wyłączenie z oferty tej firmy.

Alternatywą kontaktu z przedstawicielem jednego TU jest spotkanie z multiagentem, który współpracuje zazwyczaj z kilkoma zakładami ubezpieczeń. Ma zatem możliwość wyszukania polisy w ofercie kilku towarzystw, dając Ci tym samym szansę na porównanie wielu propozycji i nie ograniczanie się do jednej firmy.

Przez telefon

Przed podjęciem decyzji potrzebujesz porady? Bez wychodzenia z domu najszybciej otrzymasz ją telefonicznie. Możesz zadzwonić bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej i porozmawiać z agentem, ale masz też możliwość skontaktowania się z konsultantem z kalkulatora OC/AC. W narzędziach tego typu podany jest zazwyczaj numer telefonu na infolinię, z którego możesz skorzystać. A jeśli chcesz, żeby to konsultant zadzwonił do Ciebie, masz możliwość zamówienia rozmowy (wyboru, o jakiej porze dostaniesz telefon, a czasem też określenia tematu, jakiego będzie dotyczyła konsultacja).

U dealera samochodowego

Ubezpieczenie możesz nabyć wraz z nowym autem. Dealerzy samochodowi często oferują swoim klientom tzw. pakiety dealerskie. Nowe samochody są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia i kradzieże – przyciągają uwagę wandali i złodziejaszków. Wymagają więc jak najszerszej ochrony. Zresztą Ty sam jako posiadacz takiej perełki na pewno chciałbyś jak najlepiej zabezpieczyć swój nowy nabytek. Pakiety dealerskie odpowiadają na tego rodzaju potrzeby i zawierają nie tylko OC, ale też AC, assistance i NNW, zapewniające kompleksową ochronę.

Ze względu na to, że ubezpieczyciela i dealera łączy stała współpraca, ten może liczyć na preferencyjne ceny. Dzięki temu sprzedawca pojazdu jest w stanie zaproponować swoim klientom rabat na zakup takiego pakietu ubezpieczeniowego. Niska cena niech jednak Cię nie zwiedzie. Jeśli myślisz o zakupie polisy u dealera, zwróć uwagę na jej zakres i porównaj ceny w kalkulatorze, żeby mieć pewność, że nie przepłacasz. Tam też znajdziesz ubezpieczenie all risks.

W banku

Bierzesz kredyt na samochód? Bank z pewnością zaproponuje Ci zakup polisy. Ale z jego oferty ubezpieczeniowej możesz skorzystać nawet wtedy, gdy nie jesteś jego klientem. Te instytucje, które oferują zakup polisy komunikacyjnej, najczęściej współpracują z jednym z ubezpieczycieli, np. w mBanku otrzymasz oferty z AXA, a w Millennium – Grupy ERGO Hestia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.