Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu chętnie wybierane na lokale pod wynajem
Mieszkania stały się obecnie atrakcyjnym sposobem na lokatę kapitału. Inwestorzy decydują się na kupno nieruchomości w tym właśnie celu przede wszystkim w dużych miastach w kraju – także we Wrocławiu
Artykuł sponsorowany
Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest bardzo dynamiczny. Oprócz pełnej gamy nieruchomości z drugiej ręki co roku dołączają do nich także nowe mieszkania realizowane przez deweloperów. Dzisiaj nowe inwestycje we Wrocławiu powstają zarówno blisko zabytkowego centrum miasta, jak również na jego obrzeżach i wszędzie cieszą się dużym zainteresowaniem.
Wrocław w ciągu ostatnich lat przyciągnął wielu nowych mieszkańców – nie tylko z Polski, ale również z innych krajów, w tym przede wszystkim ze wschodu Europy. Zapotrzebowanie na mieszkania znacznie się zwiększyło, co spowodowało również, że inwestycja w nieruchomości w tym właśnie mieści stała się bardzo opłacalna. Znalezienie lokatorów do mieszkania na wynajem we Wrocławiu jest obecnie bardzo proste. Lokali poszukują nie tylko studenci, ale również młodzi pracownicy, którzy nie dysponują własnym „M”. Warto także wskazać na rozwijający się rynek wynajmu mieszkań w celach turystycznych – apart-hotele, czyli apartamenty na wynajem są również źródłem atrakcyjnych zarobków dla inwestorów.
Największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się mieszkania o mniejszych metrażach – mające do około 40 metrów kwadratowych. Wynika to głównie z faktu, że takie nowe inwestycje we Wrocławiu – http://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/ są najłatwiejsze w wynajmie – zarówno tym długoterminowym, jak również krótkoterminowym. Dodatkowo, mieszkania o mniejszym metrażu są prostsze w ewentualnej odsprzedaży ze względu na duże zainteresowanie zarówno ze strony innych inwestorów, jak również osób prywatnych, które poszukują małego „M” do swojego użytku. Ceny mniejszych metraży we Wrocławiu, podobnie jak w innych miejscowościach w Polsce, są wyższe od cen metraży większych w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy. Różnice cenowe mogą dochodzić nawet do przeszło 1000 złotych za jeden metr kwadratowy.