Międzynarodowy certyfikat to prestiż w CV

Źródło: https://www.pexels.com/

Międzynarodowy certyfikat językowy LanguageCert Test of English – czemu warto go mieć?

W obecnych czasach znajomość dowolnego języka obcego jest nieunikniona i obowiązkowa. Tyczy się to głównie języka angielskiego, którego popularność rośnie z dnia na dzień. Aktualnie znajomość tego języka jest wręcz wymagana na wielu stanowiskach i pracodawcom zależy na biegłości w mowie i piśmie. Międzynarodowy certyfikat jest sporą zaletą przy rozmowie rekrutacyjnej. Jak uzyskać taki certyfikat?

Międzynarodowy certyfikat językowy LanguageCert Test of English (LTE) A1-C2

Międzynarodowy certyfikat językowy LTE jest najpowszechniejszym i renomowanym dokumentem. Można uzyskać taki dokument ze wskazaniem na konkretny z 6 poziomów języka ustalonych przez Radę Europy. Są to:

  1. CEFR;
  2. A1;
  3. A2;
  4. B1;
  5. B2;
  6. C1;
  7. C2.

Certyfikat można uzyskać po uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu. Ten test jest dostępny w formie papierowej oraz komputerowej. Wersja na komputer ma charakter egzaminu adaptywnego. Oznacza to, że przy jego administracji, pytania egzaminacyjne są dostosowywane do poziomu zaawansowania uczestnika, na podstawie udzielanych odpowiedzi w kolejnych pytaniach. Ta formuła egzaminu adaptywnego jest nowym i przełomowym odkryciem z zakresu oceny kompetencji językowych, które na dodatek poparta jest licznymi badaniami naukowymi.

Do egzaminu można przystąpić wszędzie
Źródło: https://www.pexels.com/

Czemu warto posiadać taki certyfikat?

Międzynarodowy certyfikat to nie tylko prestiż, ale i szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy. Certyfikat LTE to potwierdzenie kompetencji zawodowych, które są potrzebne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Dodanie takiego certyfikatu do CV z pewnością zwiększy szanse w rekrutacjach. Jest również oficjalnym potwierdzeniem kompetencji i chęci poszerzania własnych umiejętności. Dodatkowo do certyfikatu można przystąpić zdalnie, online! Możliwość zdobycia certyfikatu LTE zapewnia Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu. Na stronie https://www.handlowa.eu/ znajdziesz wszelkie potrzebne informacje na temat tego zagadnienia oraz dowiesz się jak przystąpić do certyfikacji. Uczelnia prowadzi również inne kursy, pozwalające między innymi na uzyskanie certyfikatu z języka polskiego ESOKJ.

Jak przystąpić do egzaminu online?

Na samym początku należy zgłosić się do Koordynatora Języków Obcych w WSH by otrzymać unikalny kod na egzamin LTE. Kolejno – zarejestrować się na stronie languagecert.org i postępować zgodnie z następnymi krokami. Egzamin możesz zaplanować na dowolny dzień oraz godzinę. Należy pamiętać, że konieczna jest tu kamerka, mikrofon i słuchawki. Musisz pokazać egzaminującemu Twoje otoczenie, dlatego ściąganie jest niemożliwe.

Warto mieć w posiadaniu międzynarodowy certyfikat językowy LanguageCert Test of English – pracę masz jak w banku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.