Wniosek o kredyt składany przez internet

Jak wybrać kredyt gotówkowy, hipoteczny, samochodowy?

Wybór kredytu nie jest łatwy, niezależnie od tego, na jaki cel chcemy go przeznaczyć. Ofert na rynku finansowym nie brakuje, a pomimo nielicznych różnic pomiędzy nimi łączy je jedno – trzeba wiedzieć czym się kierować przy ich wyborze. W ten sposób nie tylko pozyskamy odpowiednie środki finansowe, ale unikniemy ewentualnych kłopotów związanych ze spłatą.

Jak wybrać kredyt?

Każda oferta kredytowa charakteryzuje się określonymi parametrami, na które należy zwracać uwagę, jeszcze na etapie poszukiwań. Takie kwestie jak oprocentowanie, RRSO, opłaty dodatkowe, prowizje, wkład własny czy potrzebne dokumenty jest czymś, co powinniśmy zawsze uwzględniać. W końcu te elementy mają największy wpływ na koszty kredytu, tak samo, jak i nasza historia kredytowa. Musimy być wiarygodni dla banku, a i sami też powinniśmy wybierać wiarygodne i pewne instytucje finansowe.

Zanim wybierzemy kredyt, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań – na co są nam potrzebne pieniądze? Jakie są nasze możliwości finansowe? Czy jesteśmy w stanie kupić to za gotówkę, jak trochę poczekamy? Czy stać nas na długoletnie spłacanie rat? Czy nie ma innej, lepszej alternatywy? W ten sposób ustalimy swoje potrzeby i zawęzimy obszar poszukiwań.

Kredyt gotówkowy, hipoteczny, a może samochodowy – co o nich wiemy?

Temat kredytów jest często i chętnie poruszany, mogłoby się zdawać, że każdy z nas jest specjalistą w tej dziedzinie. Niestety, patrząc na liczne wykresy i badania z dziedziny finansów, widać jak często teoria mija się z praktyką. Wybieramy zbyt szybko, zbyt pochopnie i bez przemyślenia, a naprawdę nie trzeba wiele, by móc podjąć właściwą decyzję.

Podstawą jest wiedza, a ją bardzo łatwo można zdobyć, porady kredytowe znajdziemy w internecie, przykładowo na www.kredytblog.pl. W ten sposób zdobędziemy niezbędne informacje na temat kredytów, warunków ich przyznania czy wymagań, jakie trzeba spełniać i dokumentów potrzebnych do przygotowania. Uchroni nas to przed źle podjętą decyzją, a jak wiadomo, wzięcie kredytu to najczęściej zobowiązanie na lata – należy więc podejść do tego na spokojnie.

O co pytać wybierając kredyt?

Kto pyta, nie błądzi – tak mówi stare powiedzenie i tutaj też doskonale się sprawdza. Zdobywanie wiedzy z różnych źródeł za pomocą poradników ma jedną istotną zaletę – idąc do banku czy innej instytucji finansowej, mamy świadomość tego, na co powinniśmy zwracać uwagę. Warto więc skorzystać z tej wiedzy i pytać przedstawicieli finansowych o wszystko – o koszty kredytu, wysokość rat, dodatkowe opłaty, ubezpieczenia, możliwości wcześniejszej spłaty czy korzystania z wakacji kredytowych.

Pokażemy w ten sposób, że jesteśmy zorientowani i jednocześnie wymusimy na pracowniku banku dokładne wyjaśnienia. Pozwoli nam to także na lepsze prowadzenie negocjacji i wypracowania korzystniejszych warunków.

Gdzie szukać kredytu?

Zarówno wiedzę na temat kredytów, jak i ofert z nimi związanych, najłatwiej szukać w internecie. W ten sposób jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji możemy zorientować się, jaki mamy wybór i na czym stoimy. Co istotne, pozwala nam to przede wszystkim na porównanie poszczególnych ofert, w celu sprawdzenia ich warunków i korzyści. Ten etap – etap poszukiwania i porównywania jest bardzo ważny!

Na końcu pozostaje jeszcze pytanie – gdzie iść po kredyt? Bank, a może inna instytucja finansowa? Tutaj należy odpowiedzieć wprost – kredyty, niezależnie od tego jakie: gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, czy jakiekolwiek inne, dostępne są tylko i wyłącznie w bankach. Firmy pozabankowe mogą zaoferować jedynie pożyczki, często wyżej oprocentowane, droższe i na niższe kwoty. Wybór jednak będzie zależał wyłącznie od nas i od tego, jakie są nasze potrzeby i możliwości – należy wybierać mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.