Zaciąganie kredytu w banku

Jak sprawdzić czy jestem w KRD? Przydatne wskazówki

Stała kontrola wszystkich swoich zobowiązań oraz aktualizacja wiedzy dotyczącej tego, w jaki sposób wyszukiwać niezbędne dane, ułatwia odpowiedź na pytanie „jak sprawdzić czy jestem w KRD„. Jak zatem sprawdzać informacji na swój temat w krajowym rejestrze długów? Czy taka praktyka pomaga monitorować naszą sytuację finansową oraz kontrolować czy nikt nie wyłudził kredytu na nasze konto?

Artykuł partnera

Jak sprawdzić czy jestem KRD?

W Krajowym Rejestrze Długów możemy sprawdzić siebie  całkowicie bezpłatnie oraz w  bardzo prosty sposób. Warto pamiętać, że taka praktyka pozwala przede wszystkim na stałą kontrolę nad swoimi zobowiązaniami, nie mówiąc o wyłapywaniu wyłudzeń na fałszywe dane. Wystarczy wykonać kilka kroków – przejść na stronę krd.pl, wybrać opcję „panel klienta” oraz założyć konto. Następnie należy podać swoje dane i przejść przez wszystkie procedury weryfikacyjne. Są one wdrażane po to, aby nikt niepożądany nie sprawdzał informacji bez naszej zgody oraz nie podszył się pod nasze dane. Po zakończonym procesie rejestracji oraz potwierdzeniu danych można już zalogować się do panelu klienta.

Dowiedz się jak sprawdzić czy ktoś jest dłużnikiem

Klikając w pole „sprawdź mój pesel” otrzymasz gotowy raport. Powinien pojawić się w menu głównym w zakładce „raporty”. Warto pamiętać, że swój pesel w KRD można sprawdzać bezpłatnie raz na 6 miesięcy. Możesz również dowiedzieć się, czy ktoś nie zalega z opłatami. Informacje zawarte w dokumencie rozwieją wszelkie wątpliwości. Oprócz tego możesz pobrać informacje na temat tego, kto pobierał Twoje dane z bazy Krajowego Rejestru Długów. Jeśli jednak chciałbyś skorzystać z tej usługi częściej lub np. przed zaciągnięciem korzystnego kredytu gotówkowego można skorzystać z tej usługi bez ograniczeń ale  za jednorazową, dodatkową opłatą.

Czy warto sprawdzać się w KRD?

Systematyczne korzystanie z KRD umożliwia uzyskania zarówno pozytywnych jak i negatywnych informacji na swój temat, które znajdują się w różnych bankach. To niezwykle potrzebne dane, szczególnie w trakcie korzystania z rozwiązań kredytowych. Wiadomość o niezapłaconym rachunku czy mandacie może nam szybko umknąć  pośród tak wielu zadań. Warto dodatkowo rozważyć korzystanie z płatnego abonamentu. Dzięki temu za każdym razem, gdy wpis na Twoim  koncie lub ktoś wyśle prośbę o raport, dostaniesz powiadomienie. Taka opcja pozwala również ocenić samemu, czy ma się szansę na pożyczkę, kredyt hipoteczny czy korzystny kredyt gotówkowy.

Korzystny kredyt gotówkowy – bądź na bieżąco i sprawdzaj KRD

To nie jedyna opcja jaką daje nam KRD. To także możliwość dopisywania dłużników do rejestru długów – możemy umieścić w bazie osobę prywatną, która winna jest nam pieniądze, ale nie spłaciła ich w terminie. W przeważającej większości takie rozwiązanie wystarcza, aby dłużnik nie opóźniał wywiązania się z należnych opłat.

Dłużnika do rejestru wpisuje się podając jego dane oraz wysyłając powiadomienie o dopisaniu do baz KRD w przypadku spłaty zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.