słoik z pieniędzmi

hand putting money coins with filter effect retro vintage style

Gdzie szukać oszczędności?

Większość Polek i Polaków nie umie oszczędzać. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, ale jedną z nich może być kupowanie produktów, na które nas zazwyczaj nie stać. W taki sposób, większość rzeczy które posiadamy jest wziętych na kredyt. Czy jednak faktycznie tak musi być? Jak zacząć oszczędzać i gdzie tych oszczędności możemy szukać?

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie tego, co obecnie posiadamy. Czy faktycznie jest nam niezbędne tyle rzeczy? A może gdzieś w szafie zalegają nam ubrania, których już nie nosimy? Może mamy gdzieś pochowane nietrafione kolczyki, albo perfumy? Zapewne każdy z nas posiada też jakieś książki, które leżą na półce i zbierają kurz, bo zostały już przeczytane. Wszystkie te przedmioty, na które raczej nie zwracamy codziennie uwagi, mogą zapewnić nam dodatkowe pieniądze.

Zacznijmy od gruntownego porządku z naszych mieszkaniach czy domach, a nawet pokojach. Warto zrobić szczery rachunek sumienia i przy każdej rzeczy, która nam wpadnie w ręce zadać samemu sobie pytanie, kiedy ostatni raz tego użyliśmy. Niepisana zasada mówi, że jeśli coś zalega dłużej niż trzy miesiące, to nie jest nam potrzebna. Pamiętajmy tylko o tym, żeby nie tworzyć też wymówek w stylu „a może się jeszcze kiedyś przyda…”, bo prowadzą one właśnie do nadmiernego zbieractwa. Jeśli czegoś nie używamy i to po prostu leży – to traci na wartości. A przynajmniej tyczy się to zdecydowanej większości wszelkiej maści przedmiotów. Musimy więc spojrzeć na to ze strony biznesowej. Jeśli coś traci na wartości wraz z upływem czasu – to trzeba sprzedać jak najszybciej. Po uporządkowaniu, przechodzimy do wystawiania ofert w internecie.

W obecnych czasach w internecie znajdziemy wszystko i zamówimy większość rzeczy pod drzwi. Ale mamy też świetną możliwość wystawienia wszystkich rzeczy używanych na sprzedaż. Od ubrań, poprzez dodatki, kosmetyki, ozdoby po elektronikę. Nie ma więc na co czekać i trzeba się zabrać do wystawiania każdego przedmiotu wraz z zamieszczeniem opisu. Warto więc zajrzeć do serwisu Pokato.pl, gdzie znajdziemy najnowsze oferty z różnych działów, a co za tym idzie – możliwie najszybciej namierzy nas potencjalny kupiec. Serwis Pokato.pl wyróżnia się na tle innych bardziej przyjemnym dla oka wyglądem i prostotą obsługi. Umieszczenie ogłoszenia to kwestia kilku minut.

Po pozbyciu się zalegających nam w mieszkaniu rzeczy możemy odetchnąć i cieszyć się z odzyskania większej przestrzeni. Ale na tym nie warto poprzestawać. Kolejnym ważnym krokiem są świadome zakupy. Świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasem naprawdę dużej ilości pieniędzy, jest kupowanie z tak zwanej drugiej ręki.  W serwisie Pokato.pl jest mnóstwo ogłoszeń ze sprzętem do kupienia, którego stan jest zazwyczaj idealny lub bardzo dobry, a cena o wiele korzystniejsza niż ta w sklepie. Największą popularnością cieszą się telefony komórkowe, a w szczególności te z wyższej półki. Sprzedane jako używane, a często nawet nie wyjęte z pudełka, pomogą nam zaoszczędzić nawet do paruset złotych. Uwielbiane telefony iPhone, które słyną ze swoich wysokich cen można bez problemu znaleźć w serwisie za znacznie niższą kwotę. Korzystajmy więc z dobrodziejstw internetu i możliwości łatwego zakupu oraz sprzedaży wszystkiego, czego tylko dusza zapragnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.