polskie banknoty

Gdy potrzebna jest gotówka, a kwota długów rośnie

Chociaż Polacy zarabiają coraz więcej, to popularność kredytów i pożyczek ciągle rośnie. Wraz z nią zwiększa się również grupa osób, które przeceniły swoje możliwości spłaty zadłużenia i wpadają w spiralę długów. Dłużnicy ci chcą spłacać jedną pożyczkę biorąc drugą lub zwyczajnie brakuje im pieniędzy na bieżące wydatki. Co można zrobić, gdy bank odmówi udzielenia kolejnej pożyczki z powodu negatywnej historii kredytowej?

Artykuł partnera

Pożyczki pozabankowe

Ratunkiem dla wielu osób zadłużonych okazują się być pożyczki pozabankowe. Produkty te niewiele różnią się od pożyczek bankowych, z tą różnicą, że znacznie łatwiej jest otrzymać decyzję pozytywną. Do złożenia wniosku o taką pożyczkę potrzebny jest jedynie dowód osobisty i telefon komórkowy. Pożyczkodawcy nie wymagają zazwyczaj dodatkowych dokumentów i zaświadczeń, jak np. zaświadczenie o zatrudnieniu lub o dochodach. Cały wniosek wypełnić można online.

Dużym plusem jest fakt, że firmy pożyczkowe często nie sprawdzają historii pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Na pożyczkę tę mogą więc liczyć osoby zadłużone, które figurują w BIK. Cała procedura otrzymania pożyczki jest bardzo prosta i szybka, a pieniądze można otrzymać na konto już w kilkanaście minut. Wybierając firmę pożyczkową warto szukać takiej, która budzi zaufanie oraz oferuje nowym klientom pożyczki bezpłatne, czyli takie, w przypadku których pożyczkobiorca nie ponosi dodatkowych kosztów i oddaje jedynie sumę, którą pożyczył. Do firm takich należy https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/.

Pożyczki prywatne

Alternatywą dla pożyczek pozabankowych są pożyczki prywatne. W tym przypadku pieniądze pożyczane są nie od firmy, ale od osoby prywatnej, która w ten sposób inwestuje swoje własne środki finansowe. Chcąc zaciągnąć pożyczkę prywatną trzeba liczyć się ze stosunkowo wysokim oprocentowaniem oraz przedłożeniem zabezpieczenia pożyczki w postaci samochodu, mieszkania, biżuterii lub innych wartościowych rzeczy. W przypadku pożyczki prywatnej spisywana jest umowa cywilnoprawna, w której określa się wszystkie warunki.

Na pożyczkę prywatną decydują się często osoby, które otrzymały odmowę nie tylko w bankach, ale również w firmach pozabankowych. Na sytuacji takich klientów zyskać chcą czasami nieuczciwi pożyczkodawcy prywatni, którzy wykorzystują niewiedzę pożyczkobiorców i naciągają ich na opłaty wstępne, po czym znikają z pieniędzmi. Z tego powodu wybierając pożyczkę prywatną należy starannie dobierać pożyczkodawcę i zaufać jedynie temu, który przedstawia jasne zasady otrzymania pieniędzy, jak https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-prywatne-od-reki/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.