Roślinność w biurze

Dlaczego w biurze powinieneś mieć roślinność?

Naukowcy udowodnili, że im więcej roślinności w miejscu pracy, tym lepsza atmosfera. Skoro wybrałeś pracę w biurze i spędzisz w nim większość swojego życia, dowiedz się, jak zieleń wpływa na efektywność.

Projekt powietrze

Do największych zalet posiadania na biurku i parapecie roślin zielonych jest to, że są naturalnym biofiltrem, usuwają toksyczne substancje i łagodzą niebieskie światło emitowane przez monitory. W dodatku wchłaniają szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, amoniak, aceton i inne substancje wpływające na zdrowie i samopoczucie. Niektóre gatunki sprzyjają lepszemu oddychaniu, bo naturalnie podnoszą wilgotność powietrza, wpływając na cyrkulację – to ważne, jeśli twoje biuro jest klimatyzowane i stoi w nim dużo sprzętu elektrycznego.

Poprawa nastroju

Czyste, jasne, wypełnione roślinnością biuro aż zachęca do efektywnego wykorzystania czasu pracy! Zagracone, ciemne pomieszczenie źle wpływa na samopoczucie pracowników, dlatego pamiętaj o odpowiedniej aranżacji swojego miejsca pracy. Wybierając roślinność, uwzględnij warunki, w jakich będą przebywać i czy nie trudne w uprawie. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na żywe rośliny, z powodzeniem możesz je zastąpić. Sztuczne kwiaty, sklep internetowy to możliwości i wygoda zakupów, ponieważ przyjadą pod same drzwi! Hurtownia kwiatów sztucznych w internecie to możliwość wyboru w bluszczach, roślinach liściastych, a nawet sztucznej trawie, która przez lata będzie świetnie wyglądać.

Cicho… -sza

Czy wiedziałeś, że zieleń pochłania i rozprasza także fale dźwiękowe, co ma wielkie znaczenie w biurze pełnym pracowników. W nowoczesnych biurowcach budowane są ściany z roślin zielonych, które nie dość, że wyglądają świetnie, to dodatkowo poprawiają mikroklimat pomieszczenia. Niektóre firmy oferują aranżację ogrodów wertykalnych wewnątrz budynku, najczęściej w pomieszczeniach reprezentacyjnych, gdzie odbywają się ważne, biznesowe spotkania.

No stress

Z pewnością słyszeliście od swoich babć lub mam, że małe dzieci powinny dużo patrzeć na kolor zielony, ponieważ jest dobry dla oczu. Cóż, być może nie ma to żadnych podstaw naukowych, jednak otaczanie się zieloną roślinnością zmniejsza poziom stresu oraz niweluje ryzyko depresji, napięcie i lęk, co jest niezmiernie ważne, gdy czeka nas dzień pełen wyzwań.

Zielone rośliny wpływają na wydajność i zadowolenie, wnosząc do biura powiew świeżości i energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.