Kobieta pracuje przy wypełnianiu płatnych ankiet

Czy na płatnych ankietach można zarobić?

Zarabianie na ankietach jest jednym z popularniejszych sposobów na pracę w internecie. Firmy i producenci są skłonni zapłacić za opinię internautów, aby lepiej udoskonalić swój produkt bądź usługę oraz dokonać potrzebnych zmian. Płatne ankiety mogą więc z pewnością stać się prostym źródłem dodatkowych pieniędzy!

Na czym polega wypełnianie ankiet?

Jeżeli chcesz rozpocząć wypełnianie ankiet płatnych, w pierwszej kolejności musisz zarejestrować konto na panelu oferującym takie zlecenia. Z racji tego, że ilość ankiet jest często bardzo ograniczona, a liczba ankieterów spora, najlepiej założyć profil na kilku portalach jednocześnie. To zwiększy zakres na możliwość otrzymania ankiety z atrakcyjną stawką. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie danych osobowych. Należy podać o sobie kilka podstawowych informacji typu: wiek, płeć, wykształcenie, zawód, czy hobby.

Następnie można przystąpić do wypełniania ankiet, które zostaną przesłane na podstawie podanych informacji. Za każde zrealizowane zlecenie użytkownik otrzymuje określoną liczbę punktów, które później przeliczne są na pieniądze. W zależności od panelu, minimalny próg wypłaty może różnić się wymaganą kwotą. Zazwyczaj pieniądze przelewane są na konto PayPal lub konto bakowe. Istnieje również możliwość otrzymywania bonusów i dodatkowych nagród w postaci bonów pieniężnych, które można wykorzystać w poszczególnych sklepach.

Ile realnie można zarobić na ankietach?

Choć wypełnianie ankiet jest dobrą metodą na podreperowanie budżetu, nie jest to praca, która mogłaby stać się głównym źródłem dochodu. Realnie za płatne ankiety można zarobić od 30 do 200 zł miesięcznie, co daje rocznie 360 – 2400 zł dodatkowego zastrzyku gotówki. Jedną z wad tego sposobu zarabiania jest fakt, że ankiety pojawiają się nieregularnie. Trzeba liczyć się z tym, że mogą zdarzyć się tygodnie, w których nie otrzymamy żadnej ankiety, innym razem może być ich nawet kilkadziesiąt.

Jakie są zalety wypełniania ankiet?

  • Zdalne zarabianie – Zarabianie poprzez wyrażanie opinii w ankietach jest pracą, którą można wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi i o każdej godzinie. Nie ma narzuconej liczby ankiet jakie trzeba wypełnieć. To użytkownik decyduje o tym, ile ankiet zdecyduje się wykonać w danym dniu.
  • Brak szczególnych wymagań Wypełnianie płatnych ankiet raczej nie sprawi problemu przeciętnemu użytkownikowi internetu. Tak naprawdę każdy może zacząć zarabiać w ten sposób. Nie ma wymagań odnośnie specjalnego wykształcenia, zawodu, czy umiejętności, wystarczy jedynie trochę czasu i chęci.

Które ankiety są najlepiej płatne?

To jakie wynagrodzenie otrzymamy za wypełnioną ankietę, zależy między innymi od firmy która ją zleca oraz od czasu jaki należy przeznaczyć na jej uzupełnienie. Im bardziej rozbudowana i czasochłonna ankieta, tym większy zarobek.

Na co warto uważać rejestrując się na serwisach?

Naszą uwagę powinny zwrócić, szczególnie panele które podczas rejestracji żądają podania numeru PESEL lub serii i numeru dowodu osobistego. Ponadto, warto zawsze sprawdzić wiarygodność serwisu m.in.: czy firma posiada numer NIP oraz adres fizyczny. Należy więc dobrze zweryfikować każdy panel z płatnymi ankietami i uważać na oszustów internetowych wyłudzających dane osobowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.