Chmury z danymi na całym świecie

Czy chmury danych są bezpieczne?

Chociaż technologia cloud computing dynamicznie się rozwija i zyskuje coraz większą popularność, wielu przedsiębiorców nadal ma opory przed korzystaniem z takich rozwiązań. Niepokój budzą w szczególności kwestie związane z ochroną informacji. Czy takie obawy są jednak uzasadnione? Wyjaśniamy, czy chmury danych są bezpieczne!

Czy chmury danych są bezpieczne?

Technologie cloud computing i cloud storage są obecne w naszym życiu już od wielu lat. Mimo to, przy podejmowaniu decyzji o ich wdrożeniu jedną z najczęściej poruszanych kwestii są wątpliwości związane z tym, czy chmury danych są bezpieczne. Przez ten brak pewności wielu przedsiębiorców rezygnuje z implementowania tych rozwiązań w swoich firmach, niepotrzebnie narażając je na stagnację czy nawet regres w stosunku do konkurencji.

W kontekście korzystania z technologii chmurowych, najwięcej obaw budzi wizja wycieku czy utraty danych. Cenne firmowe dokumenty oraz inne ważne informacje absolutnie nie mogą zostać skasowane lub przekazane w niepowołane ręce. Do ich usunięcia/ujawnienia/wykradzenia może dość przypadkiem lub w wyniku ataku hackerskiego. Wirtualny serwer wydaje się bardziej podatny na takie sytuacje, ale w rzeczywistości może być o wiele lepiej zabezpieczony niż prywatna infrastruktura IT.

Jak chroni się chmury danych?

Dostawcy usług chmurowych zapewniają najnowocześniejszą infrastrukturę, zwracając uwagę na właściwe parametry środowiskowe dla urządzeń sieciowych i serwerów. Dysponują odpowiednio dostosowanymi przestrzeniami, w których panują idealne warunki. Mają na względzie nawet wilgotność i czystość powietrza, temperaturę otoczenia itp. Do tego dbają o stałe dostawy energii (m.in. dzięki agregatom prądotwórczym). Pomieszczenia są również wielopoziomowo chronione systemami kontroli dostępu i mają do nich dostęp jedynie upoważnione osoby.

Nad działaniem chmur nieustannie czuwają wykwalifikowani, doświadczeni fachowcy. Na bieżąco monitorują stan systemu oraz błyskawicznie wykrywają ewentualne zagrożenia. Natychmiast reagują w razie ewentualnych kłopotów, mając przy tym na względzie to, by nie zakłócać działania chmury danych. Dzięki temu można uniknąć utrudnień w codziennej pracy i opóźnień. Do tego wszystkie informacje są kodowane, dlatego nawet w przypadku wycieku nie będą mogły zostać odczytane.

Dlaczego warto inwestować w cloud computing?

Chmury danych jak najbardziej są bezpieczne, jeśli są prowadzone przez zaufanego, sprawdzonego dostawcę. Przy tym znacznie dynamizują działanie przedsiębiorstwa – ułatwiają wewnętrzną komunikację, dają łatwy dostęp do najważniejszych dokumentów (w każdej chwili, z każdego miejsca), a także pozwalają ograniczyć wydatki na infrastrukturę IT. W efekcie w odczuwalny sposób przyczyniają się do rozwoju firmy oraz pomagają wyprzedzić konkurencję.

Jednym z najlepszych dostawców usług chmurowych w Polsce jest CloudFerro. Oferuje nowoczesne, personalizowane rozwiązania w modelu prywatnym, publicznym i hybrydowym. Gwarantuje pełne bezpieczeństwo, całodobowe wsparcie techniczne, a także szereg dodatkowych udogodnień i usprawnień.

Więcej informacji o chmurach danych oraz pełną ofertę CloudFerro znajdziesz na: https://cloudferro.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.