Kobieta przed koputerem pracuje w biurze rachunkowym

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Artykuł partnera.

Biuro rachunkowe to podmiot gospodarczy, który w imieniu zleceniodawcy i na jego rzecz świadczy usługę w zakresie rachunkowości, płac oraz prowadzi dokumentację kadrową. Korzystanie z usług biura rachunkowego to wygodne rozwiązanie, które w znacznym stopniu może ułatwić pracę każdego przedsiębiorstwa.

Prowadzisz działalność i zastanawiasz się czy warto skorzystać z oferty biura rachunkowego? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług, które oferuje profesjonalne biuro rachunkowe, aby mieć pewność, że wszystkie sprawy związane z księgowością firmy będą prowadzone zgodnie z prawem oraz dla dobra marki.

Biuro rachunkowe zajmuje się m.in.:

 • prowadzeniem ksiąg rachunkowych małych i dużych przedsiębiorstw,
 • prowadzeniem Ksiąg Przychodów i Rozchodów,
 • sporządzaniem raportów statystycznych,
 • rozliczaniem i obsługą płac pracowników,
 • reprezentowaniem interesów klienta w urzędach podatkowych i administracji publicznej,
 • sporządzaniem różnego rodzaju deklaracji czy analiz,
 • analizowaniem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa,
 • rozliczaniem podatków,
 • przygotowywaniem rozliczeń i raportów do ZUS-u.

Dokładny zakres usług biura rachunkowego zależy przede wszystkim od samego biura, a także od tego czego dokładnie wymaga klient. Dlatego oferta każdego z biur może się od siebie różnić, jednak każde z nich działa w obszarze księgowości i finansów.

Do kogo jest kierowana oferta biura rachunkowego?

Oferta biura rachunkowego jest przeznaczona zarówno dla małych, jak i dużych firm. Biuro rachunkowe zajmuje się sprawami związanymi z księgowością oraz finansami, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą zająć się rozwojem innych obszarów działalności.

Eksperci z biura rachunkowego dostosują zakres usług do potrzeb i oczekiwań Twojej firmy. Z oferty biura rachunkowego możesz skorzystać na samym początku prowadzenia działalności, jak i w późniejszych etapach.

Z oferty biura rachunkowego może skorzystać spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a także działalność jednoosobowa.

Jak wybrać sprawdzone biuro rachunkowe w Warszawie?

Rosnąca ilość biur rachunkowych w Warszawie daje przedsiębiorstwom możliwość wybrania najlepszej oferty, dostosowanej do potrzeb firmy. Jednak, aby wybrać najlepsze biuro rachunkowe dla siebie warto zwrócić uwagę na elementy, takie jak:

 1. doświadczenie i wiedza pracowników – warto sprawdzić kim są osoby pracujące w biurze rachunkowym, aby powierzyć sprawy finansowe firmy profesjonalistom,
 2. zakres usług – przed rozpoczęciem współpracy z biurem sprawdź czy w swojej ofercie posiada ono usługi, które najbardziej Cię interesują,
 3. sposób komunikacji biura z klientami – bardzo istotne jest również, aby biuro rachunkowe jasno określało swoją ofertę, aby potencjalny klient wiedział, czy warto nawiązać współpracę z danym biurem. To w jaki sposób biuro komunikuje się z odbiorcami ma duży wpływ na późniejszą współpracę.

Zwracając uwagę na powyższe elementy z pewnością wybierzesz odpowiednie biuro rachunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.