Budynki w Gdańsku

Apartamenty w Gdańsku jako inwestycja – co opłaca się najbardziej?

Mieszkania kupujemy nie tylko dla siebie, ale również jako sposób na lokatę kapitału. Jak można zarobić wtedy najwięcej?

Pieniądze można odłożyć na lokacie bankowej. Można także grać na giełdzie albo skorzystać z funduszy inwestycyjnych. Jeśli chodzi jednak o bezpieczeństwo i o wysoki zarobek, na plan pierwszy wysuwają się obecnie inwestycje w nieruchomości.

Nieruchomości mieszkalne stały się obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na pomnażanie swoich pieniędzy. Zarobek jest wtedy podwójny – można zyskać na wynajmie mieszkania, a także można uzyskać jeszcze większą cenę przy jego odsprzedaży. Jeśli chodzi o nowe apartamenty w Gdańsku, zysk z wynajmu może wynieść nawet 6 proc. rocznie! Kluczem do wysokich zysków przy inwestowaniu w nieruchomości mieszkalne jest znalezienie odpowiedniego lokalu. Na co warto zwrócić uwagę?

Dobra lokalizacja to podstawa

Nieruchomość kupowana jako inwestycja powinna być przede wszystkim dogodnie zlokalizowana. Gdy myślimy o wynajmie turystycznym, warto postawić na ścisłe centrum miasta. Gdy z kolei chcemy wynajmować mieszkanie długoterminowo, można wybrać tańszy lokal nieco oddalony od centrum, ale dobrze z nim skomunikowany.

Zwróć uwagę na metraż

Przy zakupie mieszkania pod wynajem należy pamiętać o tym, by kupić mieszkanie jak najmniejsze pod kątem jego metrażu, ale takie, które będzie miało jak najwięcej pokojów. Może wtedy mieszkać w nim więcej lokatorów. Bardzo dobrym wyborem są również mieszkania o małym metrażu – kawalerki. Wynajem takich nieruchomości również nie jest trudny, a także można bez problemu znaleźć na nie kupujących.

Aranżacja mieszkania

Duże znacznie ma również aranżacja nieruchomości, która przeznaczona jest na wynajem. Obecnie lokatorzy także zwracają na to dużą uwagę. Mieszkanie powinno być wykończone atrakcyjnie, ale dość neutralnie, aby mogło wpasować się w każdy gust. Dodatkowym plusem jest obecność podstawowych sprzętów AGD. Gdy inwestor chce kupić nieruchomość od dewelopera, może także często wybrać usługę jej wykończenia pod klucz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.