Mężczyzna wybiera pieniądze z bankomatu

5 faktów o koncie oszczędnościowym. Co warto wiedzieć?

Artykuł sponsorowany.

Rozważasz opcję założenia konta oszczędnościowego, ale zastanawiasz się, czy to dobry wybór? Nie masz przekonania co do wysokości możliwych do osiągnięcia zysków? Poznaj najważniejsze fakty dotyczące tego rodzaju rachunków – z pewnością rozwieją Twoje wątpliwości.

Chociaż większość osób ma świadomość tego, jak ważne jest systematyczne odkładanie środków, nie wszyscy mają konto oszczędnościowe. Tymczasem ograniczanie się tylko do rachunku osobistego odbiera szansę na pomnażanie zgromadzonego na nim kapitału. Dlatego warto rozważyć założenie konta oszczędnościowego – w podjęciu takiej decyzji być może pomogą opisane poniżej fakty.

Fakt 1. Na koncie oszczędnościowym pieniądze są bezpieczne

Wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe, nie musisz obawiać się ich utraty. Środki są całkowicie bezpieczne – niezależnie od sytuacji panującej na rynku finansowym.

Jeżeli więc jesteś osobą nieskłonną do ryzyka, pomnażanie zysków w ten sposób to jedna z najlepszych opcji.

Fakt 2. Konto oszczędnościowe może być wysoko oprocentowane

Oprocentowanie konta oszczędnościowego zależy od wewnętrznej polityki banku. Coraz częściej zdarzają się oferty, które pozwalają na wypracowanie ponadprzeciętnych zysków. Za przykład może posłużyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 6% w skali roku.

Fakt 3. Pieniądze ulokowane na koncie oszczędnościowym są stale dostępne

Środki na koncie oszczędnościowym możesz wypłacać w dowolnym momencie – wtedy, gdy ich potrzebujesz. Wszystko to odbywa się bez ryzyka utraty odsetek – są one naliczane nadal od pozostałego kapitału.

Fakt 4. Konto oszczędnościowe pozwala na zarabianie od pierwszej złotówki

Nie musisz dysponować pokaźnym kapitałem, aby czerpać zyski. Odsetki naliczają się już od pierwszej wpłaconej złotówki. Im więcej środków, tym na wyższe zyski możesz liczyć.

Mając konto oszczędnościowe, jesteś w stanie pomnażać pieniądze – niezależnie od tego, jak dużych wpłat dokonujesz.

Fakt 5. Konto oszczędnościowe nic nie kosztuje

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne. Jedynym ponoszonym kosztem może być prowizja za wypłatę środków, aczkolwiek pierwsza transakcja w miesiącu jest zwykle darmowa.

Jak wybrać konto oszczędnościowe?

Aby konto oszczędnościowe było faktycznie korzystne, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Warto zwrócić uwagę na aspekty, takie jak:

  • oprocentowanie – im wyższe, tym większych zysków możesz się spodziewać;
  • koszty związane z kontem osobistym;
  • prowizja pobierana w razie wypłaty środków z konta oszczędnościowego;
  • inne wymagania stawiane przez bank – może to być, np. maksymalna kwota kapitału podlegająca promocyjnemu oprocentowaniu.

Pamiętaj, że im więcej ofert porównasz, tym lepiej dopasowane konto oszczędnościowe wybierzesz. To z kolei przełoży się na wyższe możliwe do wypracowania zyski.

1 thought on “5 faktów o koncie oszczędnościowym. Co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.