Fintech

Co to jest FinTech

FinTech to technologie obejmujące sektor gospodarki zajmujący się obrotem pieniędzy. Nowe technologie weszły do naszego życia bardzo naturalnie i nie wyobrażamy sobie, że mielibyśmy płacić wyłącznie gotówką.

Znaczenie FinTech

Fintech to skrót od financial technologies (technologie finansowe) i jest rewolucją na rynku finansów oraz płatności wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania do usprawniania usług finansowych. Przedmioty te wcześniej wyłącznie zarezerwowane dla tradycyjnych banków, teraz są dostępne dla każdego.

Dziś do sektora FinTech można zaliczyć obsługę płatności online, bankowości mobilnej, ubezpieczeń online, analizę danych używanych w procesie płatności i ich analiza dla realizowania pozostałych skutków finansowych, a także kompresję i przechowywanie danych, pożyczanie pieniędzy online, rozwiązania komunikacyjne wykorzystujące płatności, aplikacje do zarządzania budżetami, porównywarki i profile aukcyjne, sklepy internetowe oraz blockchain.

Polska czołowym sektorem światowego FinTech

Nasza rodzima bankowość jest w czołówce rozwoju światowego sektora FinTech. Każdy z banków posiada aplikacje mobilne. Aż 20% Polaków korzysta na co dzień z techonologii FinTech nawet nine zdając sobie z tego sprawy. Polacy uwielbiają robić zakupy online, wymieniać bezpiecznie waluty, ubezpieczać się, a nawet zamawiać jedzenie! Naturalne jest dla nas, że możemy śmiało płacić telefonem nawet w kiosku i warzywniaku.

Za dwa lata aż 40% Polaków będzie korzystać z nowoczesnych rozwiązań. FinTech stworzy blisko 100 tysięcy nowych miejsc pracy, dzięki temu, że 20 milionów Polaków posiada elektroniczne konta bankowe i tyle samo korzysta z dostępnych udogodnień. Dobrze ma się rynek pożyczek internetowych i nowoczesne systemy weryfikacji tożsamości i badania zdolności kredytowej.

Przyszłość rysuje się świetnie dla FinTechowych start upów, które będą rewolucjonizowały rynek ciągle udoskonalanych technologii.

1 thought on “Co to jest FinTech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.