Przestrzeń Coworkingowa

Co to jest coworking?

W wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza po prostu wspólne pracowanie w sensie miejsca i czasu niż działania w grupie do osiągnięcia jednego celu.

Definicja coworkingu

To kultura organizacji pracy, skupiająca ludzi wolnych zawodów we wspólnym miejscu, w którym zorganizowana jest wspólna przestrzeń. W dzisiejszych czasach praca zdalna to codzienność wielu osób, które mogą wykonywać obowiązki zawodowe siedząc w piżamie we własnym łóżku. Tylko, ile można tak wytrzymać? Przebywanie samotnie w domu jest nie tylko przygnębiające, ale również wpływa na efektywność. Aby to uleczyć, powstały przestrzenie coworkingowe.

Samo wyjście z domu, aby popracować, przenosi nas na wyższy poziom satysfakcji. Atmosfera biura, skupienia, możliwość zrobienia sobie przerwy na kawę i pogawędki z innymi freelancerami zmywa z nas piętno „więzienia” pracy w domu.

Coworking ma same zalety. Wbrew pozorom praca z domu nie okazuje się po dłuższym czasie spełnieniem marzeń, ponieważ:

  • umawiając się na spotkania z klientem musimy ciągle wyjeżdżać i powracać do domu, no chyba że mieszkamy w samym centrum miasta (co jest raczej mało prawdopodobne), dlatego wybranie biura coworkingowego w dobrej lokalizacji okaże się dla nas korzystniejsze i da nam więszą elastyczność
  • gdy nadal mieszkamy z rodzicami lub z dziećmi i małżonkiem, lub z marudzącą teściową ciężko im będzie wytłumaczyć, że praca w domu to też praca i nie możesz odrywać się od niej co kwadrans by: pozmywać/podjechać po zakupy/znosić zaczepki, zagadywanie i tak dalej. Jeśli choć raz pracowałeś z domu, z pewnością zrozumiesz co mam na myśli. Rozdzielenie niektórych aspektów życia da ci spokój w głowie i lepszy relaks. Gwarantuję.

Coworking w praktyce

Dla indywidualistów, którzy cenią sobie pracę w towarzystwie innych osób wolnych zawodów, coworking może być nowym sposobem na życie. Ten świetny projekt nowej organizacji pracy przyniósł wiele nowych firm, które zajmują się wynajmem i organizacją przestrzeni coworkingowych. W ramach możliwości korzystania z takiego biura masz do dyspozycji drukarkę, skaner, ekspres do kawy, wygodne biurko, a w razie potrzeby salę konferencyjną i parking. W wybranym biurze możesz wykupić abonament miesięczny lub zapłacić za jeden dzień. Wszystko do twojej dyspozycji!

1 thought on “Co to jest coworking?

  1. Przestrzeń coworkingowa w moim mieście jest żałosna… i bardzo droga. Założenie dobre, ale czy tak trudno jest pracować z domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.